Zanieczyszczenie powietrza

Zanieczyszczenie powietrza – czym oddychamy? Eksperyment

To, że czegoś nie widać, nie znaczy, że nie istnieje. Wątpliwości rozwiewają za nas głównie ludzie nauki, przeprowadzając skomplikowane badania w laboratoriach. Czasami jednak duże sprawy można zweryfikować przy pomocy prostych narzędzi.

 

Czym oddycham?

Taki prosty eksperyment przeprowadził Tomasz Rożek, twórca portalu Naukatolubie.pl. Przy pomocy odkurzacza i wacika kosmetycznego sprawdził zanieczyszczenie powietrza. Wyniki swoich testów przedstawił w krótkim materiale:

 

 

Smog każdego roku zabija kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Czym jest smog wiedzą wszyscy. Statystyki, mapki, wykresy nie robią już na nas jednak żadnego wrażenia. Z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 33 leżą w Polsce! Dzisiaj jednak nie chciałem mówić o liczbach tylko pokazać pewien eksperyment. Chcę zobaczyć to… czym oddychamy

– czytamy pod filmem na kanale Nauka. to lubię

Ten eksperyment pokazuje, że zanieczyszczenie powietrza to nie tylko liczby wpisane w rubryki tabel i statystyk. To realny problem. Na dzień dzisiejszy nie mamy natychmiastowego rozwiązania, które jak za dotknięciem magicznej różdżki zmieni, to co dziś nam przeszkadza. Poprawa jakości powietrza to proces długotrwały.

Co mogę zrobić?

Istnieją różne sposoby poprawy jakości powietrza. Każdy z nas może postarać się o małe rzeczy, które spowodują duże efekty.

Aby poczuć wyraźną różnicę, chroniąc siebie i swoich bliskich warto zainwestować w urządzenia klimatyzacyjne, wentylacyjne czy oczyszczacze powietrza. Szeroki wybór urządzeń do uzdatniania powietrza znajdziecie Państwo w naszym sklepie.

Zapraszamy!