Oczyszczacz powietrza

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że im bardziej dbamy o jakość środowiska w którym żyjemy, tym lepiej. Nawet jeżeli przebywamy w domu kilka godzin dziennie, warto kupić oczyszczacz powietrza i zafundować sobie oraz swoim bliskim czyste powietrze.

Jak działa?

Głównym zadaniem oczyszczacza jest przefiltrowanie powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie pochłania powietrze, a następnie odfiltrowuje z niego zanieczyszczenia. W zależności od zastosowanych filtrów oraz rozwiązań technologicznych w konkretnym modelu oczyszczacza, urządzenie jest nastawione na eliminację konkretnych typów zanieczyszczeń.

Najczęściej domowe oczyszczacze usuwają pyły zawieszone. Jeśli mają dodatkowo wbudowany filtr węglowy, mogą  usuwać też zapachy, roztocza, wirusy – czyli to, co nie działa na nas korzystnie.

Jak zadbać o oczyszczacz?

Najważniejsze to regularnie go czyścić i wymieniać filtry. Jeśli kupujemy sobie do domu oczyszczacz powietrza, to pamiętajmy, że żaden z modeli nie jest wieczny. Oczyszczacz wodnym wiąże się z regularną i częstą wymianą wody. Dzięki temu dbamy, by w środku nie rozwijały się drobnoustroje. W oczyszczaczu mechanicznym natomiast zanieczyszczenia osadzają się bezpośrednio na filtrze. Pamiętajmy, że zanieczyszczenia permanentnie wbudowują się w filtr, dlatego nie ma możliwości całkowicie ich usunąć za pomocą wody. Trzeba filtry po prostu wymienić na nowe.

Jak wybrać?

Oczyszczacz jest stosunkowo małym urządzeniem, nie działającym na dużej powierzchni. Dlatego dobrze sprawdzi się w pokoju w domu czy mieszkaniu, a także niewielkim biurze. Praca oczyszczacza skupia się w przestrzeni najbliżej urządzenia. Oczyszczenie powietrza na dużej powierzchni będzie bardzo trudne, a na pewno czasochłonne. Jeżeli mamy np. duży salon to może lepiej zainwestować w 2-3 mniejsze urządzenia niż postawić na jedno większe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia?

Sprawdźmy w karcie katalogowej lub opisie produktu deklarowaną powierzchnię, jaką urządzenie może oczyścić. Zweryfikujmy jakiej klasy filtr jest zamontowany w oczyszczaczu. Powinien to być filtr HEPA, o możliwie wysokiej wydajności. Najbardziej wydajne produkty usuwają do 99.97 proc.  zanieczyszczeń o średnicach 0,3 mikrometra. Dodatkowo możemy pozbywać się zapachów i „odświeżać” powietrze – służy do tego filtr węglowy.

Pamiętajmy – im wydajniejszy i bardziej rozbudowany oczyszczacz, tym filtr na wymianę będzie droższy. A wymieniać trzeba go przynajmniej raz na sezon. Cena filtra, czy zestawu filtrów, może sięgać nawet kilkuset złotych.

W ofercie KlimaOne znajdziecie Państwo oczyszczacze marki Boneco oraz Daikin.

Dzięki swoim parametrom, a także zróżnicowaniu cenowemu możecie Państwo znaleźć urządzenie odpowiednie do Państwa potrzeb i możliwości finansowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oczyszczaczy powietrza w naszym sklepie!